בואו ללמוד אצלנו את מקצועות המזון

הצטרפו אלינו לקורסים מרתקים, השאירו פרטים

הכנת גבינה

אולי תהיו מופתעים, אך הכנת גבינה אינה מסובכת כמו שאתם חושבים. הכנת גבינה החלה עוד לפני כ-5000 שנה על מנת לשמר עודפי חלב ולהפוך אותם למזון מוצק, לכן אין סיבה שלא נוכל לעשות זאת גם בבית. יש כל כך הרבה גבינות טעימות וכולן טעימות ובעלות אופי מיוחד משלהן, כך שאם לבכם חשק בהכנת גבינה, "אמנות המזון" מציעים לכם סדנה מיוחדת המתמקדת בכל הדרכים להכנת גבינה.

התהליך הקסום של הכנת גבינה

הכנת גבינה היא תהליך עדין ומרגיע אשר כל אחד מאתנו יכול לקחת בו חלק. לאחר שנים ארוכות בהן האמנו שאת הגבינות ניתן לרכוש רק בחנויות, תשמחו לגלות כי אתם יכלים להתגאות ולקרוא לעצמכם- מכיני גבינה ביתית. מהכנת גבינות בסיסיות ועד לגבינות צהובות מסובכות, אתם יכולים ללמוד את כל התהליך ולהתחיל במלאכה בנוחות ביתכם.

את הכנת הגבינות ניתן לחלק בצורה גסה לשני שלבים כלליים, ערבוב וניקוז הנוזלים כשהמרכיב הסודי הוא סבלנות.

  • שלב ראשון – הערבוב: הדבר הראשון שעליכם יהיה לעשות הוא לערבב את החלב עם חומר מגבן. חומר מגבן בסיסי יכול להיות חומץ, מיץ לימון, יוגורט או לבן. תוכלו גם להשתמש באנזים שיעזור לשדרג משמעותית את חווית הגיבון. מטרתו של שלב הערבוב הוא לגרום להקרשה של חלבוני החלב.
  • שלב שני – ניקוז נוזלים: לאחר ההקרשה של חלבוני החלב ניתן לגשת למלאכת הפרדת המוצקים מהנוזלים. זה למעשה תהליך מורכב בעוד שהביצוע שלו פשוט למדי. כיוון שהמוקצים סמיכים יותר מהנוזלים, חיתול בד פשוט יכול לעזור לכם לסנן את מי הגבינה. הגבינה תהיה סמיכה יותר ככל שתהליך הסינון ארוך יותר, על כן חשוב לשים לב שלא נסננן יותר מידי פן הגבינה תצא קשה מידי.

סוד הגבינה

אנו ב"אמנות המזון" מזמינים אתכם לגלות את כל הסודות הכמוסים של המטבח, כך שכעת גם אתם תוכלו ללמוד להכין גבינות טעימות במיוחד בקלות. בין אם חשקתם בגבינה רכה, קשה או אפילו טבעונית, נשמח לארח אתכם באחת הסדנאות שלנו ולהעניק לכם את הכישורים הדרושים להכנת גבינה משלכם.


בואו ללמוד את מקצועות המזון מהטובים ביותר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגיעה טעימה בעולם הגבינה

אם אתם נמנים עם חובבי הגבינות, כעת תוכלו ללמוד להכין שלל סוגי גבינות במטבח הפרטי שלכם. התהליך אינו מסובך כמו שוודאי דמיינתם, אך כן כדאי לקבל את הטיפים המקצועיים משף מנוסה שידריך אתכם ברמה האישית. "אמנות המזון" פותחת את דלתה לקהל הרחב ומזמינה אתכם להתנסות בקורס גבינות מיוחד אשר יעניק לכם את כל הידע המקצועי והכלים הדרושים ויחשוף בפניכם את הסודות הטעימים של עולם הגבינה על מנת שתצליחו ליצור כל גבינה שרק תחשקו בה אפילו בנוחות ביתכם.

גבינות להמונים

בין אם אתם מתחילים בעולם הגבינות או חובבי גבינה ותיקים, אין ספק כי תוכלו לרכוש כלים חדשים בתהליך הכנת הגבינה וללמוד את הטיפים והטריקים שיהפכו את התהליך לפשוט וטעים הרבה יותר. "אמנות המזון" גאים להזמין אתכם לאחת מהסדנאות הנודדות שלנו ולהתנסות בעולם הנפלא של הכנת הגבינה. התהליך הקסום והמרגש הזה יעניק לכם את כל הכלים הדרושים להמשך דרככם להכנת גבינות בבית בצורה עצמאית.
חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום